Inwestycja w nieruchomości vs ZUS

Zapewne wielu z Was niejednokrotnie zadaje sobie to pytanie ” Jak nie płacić składek, a wypracować emeryturę ?”

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. 

Zacząć inwestować w nieruchomości !

W 2010 roku postanowiłem wypisać się z uroczego systemu o nazwie ZUS i tym samym przesłałem być płatnikiem składek. Dramatu po rozstaniu nie przeżyłem, a wręcz odwrotnie – odetchnąłem z ulgą kiedy po 8 latach płacenia jałmużny w końcu stałem się wolnym człowiekiem. Wielu w tym czasie popukało by się w czoło mówiąc co z emeryturą itd. Jednak moje przekonania i wiara w moc intencji nie zawiodły mnie. Pięć lat potrzebowałem aby za pieniądze zaoszczędzone na składkach kupić jedno z pierwszych mieszkań. Tak, piec lat to 60 miesięcy, składki wówczas wynosiły od ok. 850 zł w 2010 roku do ok. 1100 zł  w 2015 roku. Uśredniając, 60 x 1000 zł to 60.000 złotych, a tyle wystarczy aby dokonać zakupu niewielkiego lokalu mieszkalnego w mniejszych miejscowościach gminnych lub powiatowych. 

Po niewielkich nakładach ukończyłem remont w swoim nowym nabytku i ten posłusznie co miesiąc przynosi 800 zł zwrotu. Nie trudno zatem stwierdzić, że około 7 lat oszczędzania na ZUS-ie wystarczy aby cieszyć się emeryturą odpowiadającą 3/4 minimalnej emerytury w 2017 roku. 

Czy zatem poszłuszne płacenie myta pod nazwą ZUS przez 35-40 lat jest słusznym kierunkiem inwestowania w swoją przyszłość ?

Takich przykładów jak opisany jest wiele i naprawdę, jaki bym nie przytoczył, wszystkie obnażą prawdę o polskim systemie emerytalnym. 

Pamietajmy, jeśli sami nie zadbamy o swoją przyszłość teraz to nikt nie zrobi tego za nas. 

Oczywiście inwestowanie w nieruchomości nie jest jedynym trafionym rozwiązaniem, ale jest jednym z nielicznych i sprawdzonych. 

Naprawdę polecam inwestowanie w nieruchomości jako sprawdzoną i skuteczną pracę na przyszłość. 

Mam nadzieje, że niejedna osoba zdecyduje się pójść moją drogą i postawi na godną emeryturę oraz wolność finansową przed 40 👍

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s