O mnie

Miło Cię widzieć !

Cieszę się, że zainteresowałeś się tematyką nieruchomości. Mam nadzieję, że w jakiś sposób będę mógł Ci pomóc. Ale tymczasem może zacznijmy od początku…

Nazywam się Jakub Śliwiński. Urodziłem się piękną jesienią 1984 roku. Przygodę z biznesem rozpocząłem w wieku 18 lat, a mając 19 lat zarejestrowałem swoją pierwszą działalność.  Nieruchomości od zawsze mnie inspirowały, a wynajem mieszkań był moim marzeniem. Od zawsze chciałem mało robić, a dużo mieć… Przynajmniej tak mi się wydawało, że wynajem nieruchomości daje takie możliwości.

Przygodę z branżą rozpocząłem w 2008 roku, wtedy kupiłem pierwszą nieruchomość.

W uwagi na fakt, że nie dysponowałem zbyt dużą gotówką, adaptacja i remont pierwszego przybytku trwała 2 lata, a jedynym wykonawcą, zaopatrzeniowcem i inwestorem zostałem ja.

W sierpniu 2010 wynająłem dwa pierwsze mieszkania i … Prawie spełniło się moje marzenie.

Prawie, bo szybko okazało się, że wynajmowanie dwóch mieszkań nie sprawi, że zostanę rentierem. Cała masa obowiązków, z którymi trzeba się uporać jest tak duża, że wynajmowanie dwóch mieszkań nie mogło zostać jedynym źródłem utrzymania.

Przez lata pracowałem, zarabiałem i złotówka po złotówce inwestowałem w swoje marzenie albo jak kto woli cel. Aż do 2015 roku, który zakończyłem wynajmując 16 mieszkań.

Teoretycznie mógłbym powiedzieć – dość. Ale bez przesady, nie ja !

A po za tym dlaczego miałbym się poddać ?!

Rok 2015 dobiegał końca, jak większość z nas tak i ja popełniłem postanowienie noworoczne… Do końca 2016 r. będę zarządzał 40 mieszkaniami…

Jako, że nie lubię rzucać słów na wiatr, pracowałem ciężko cały rok. No i się prawie stało…

Rok 2016 zakończyłem z 35 mieszkaniami, z czego 26 było wynajęte. Reszta to pustostany, których nie zdążyłem wyremontować. Trochę brakło do planu, ale cóż.

Nowy rok, nowe postanowienia i nowe cele… 2017 postanowiłem zakończyć z conajmniej 50 mieszkaniami wynajętymi.

Niestety, jak to zwykle bywało w latach poprzednich, cel okazał się być troszkę za daleko.

Kończę rok 2017 z 40 wynajętymi mieszkaniami, świeżo zakupioną, prawie 600 m2 kamienicą w której będzie kolejne 6 mieszkań lub 16 pokoi, rozpoczętą inwestycją deweloperską składającą się z 16 domów jednorodzinnych oraz 7 mieszkaniami w trakcie remontów.

Podsumowując, nie jest źle !

Mamy rok 2018, a właściwie już jego końcówkę.

Uważam, że był on najbardziej dynamiczny w 10 letniej karierze.

W telegraficznym skrócie:

– blisko 70 umów najmu,

– sprzedanych 14 mieszkań,

– wybudowane 3 domy jednorodzinne,

– rozpoczęta budowa kolejnych 3 domów,

– zakupione 2 kamienice na wynajem,

– umowy przedwstępne na zakup 1 kamienicy,

– zakupiona działka na budowę 3 bliźniaków,

Tak, to wszystko tylko w tym roku !

Powoli w rok 2019 wchodzę z zamiarem pobicia własnego rekordu z 2018.

Podsumowując, jestem uparty, kreatywny, zdeterminowany i zawsze staram się utrzymać celownik we właściwym kierunku.

Posiadam wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Mogę pochwalić się już blisko 2500 m2 wynajętej powierzchni mieszkalnej, 8 mieszkaniami w ciągłej sprzedaży trwającą inwestycją deweloperską oraz ogromnym apetytem na więcej i ciągłą determinacją w realizacji celów.

Mam nadzieje, że moja przygoda z nieruchomościami i zdobyte doświadczenie ułatwi niejednej osobie podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestowania.

A jeśli w dalszym ciągu masz wątpliwości czy nieruchomosci są dla Ciebie zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem

Jakub Śliwiński

2 myśli w temacie “O mnie

  1. Czesc . Bardzo ciekawa jest Pana bogata hostoria z nieruchomosciami. Jestem poczatkujacy ale mam jakies male powiedzmy sukcesy wiec bede staral rozwijac sie w tym kierunku. Moje pytanie dotyczy szukania nieruchomosci. Chodzi dokladnie o sposoby bo internet , komornik , przetargi wspolnot lub ogloszenia w gazetach i na tablicach informacyjnych w miescie to nie moze byc wszystko 🙂 a wiec co jeszcze? Pozdrawiam

    Polubienie

    1. Cześć, wspomniane przez Ciebie miejsca to jedne z najlepszych miejsc do wyszukiwania ofert. Co prawda nie jest łatwo w gąszczu dublujących ofert pośredników znaleźć jedną ciekawą ofertę ale jak najbardziej jest to możliwe. Również bardzo często otrzymuje oferty od samych zainteresowanych sprzedażą i to jest kopalnia najciekawszych. Z uwagi na doświadczenie i staż na rynku to sprzedający mnie szukają, a nie odwrotnie 😉 Wykorzystując wszystkie wspomniane sposoby zawsze któryś zadziała. Pozdrawiam

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s